Kalkulator BMI – obliczanie wagi idealnej

Przed Tobą najpopularniejszy kalkulator idealnej wagi ciała. Ludzie na całym świecie wykorzystują go, by zdobyć motywację do odchudzania czy poprawić swoje wyniki i zaimponować znajomym.

Nie zapomnij kliknąć Lubię To, żeby Twoi znajomi też mogli zrzucić parę kilogramów! :)

cm
kg

Twój wynik: podaj wzrost i wagę

Dowiesz się czy już czas na odchudzanie

Daj znać znajomym, niech też się odchudzają!

Wykorzystując kalkulator BMI dowiesz się, czy już posiadasz idealną wagę ciała. BMI to bardzo popularny wzór wśród osób dbających o swoje ciało, ćwiczących czy też odchudzających się. BMI, czyli indeks masy ciała jest dosyć wiarygodnym wskaźnikiem tkanki tłuszczowej dla większości ludzi. Wskaźnik ten nie mierzy bezpośrednio zawartości tłuszczu w organizmie, jednak może być używany jako alternatywa. Jego główną zaletą jest fakt, że jest darmowy, prosty i pozwala chronić się przed popularnymi chorobami.

Wskaźnik BMI

Wzór Body Mass Index, czyli wskaźnik masy ciała, powstał tylko dla dorosłych. Obliczenie BMI to szybki i łatwy sposób na sprawdzenie, czy nasze ciało ma podwyższone ryzyko zapadnięcia na popularne choroby, takie jak miażdżyca czy choroby serca.

Kalkulator BMI oblicza ten wzór przez podzielenie Twojej wagi [w kg] przez wzrost [w metrach] podniesiony do kwadratu.

wzór bmi jest dobry na odchudzanie

Gdy podasz więcej danych, kalkulator wagi obliczy też wzór Lorentza, Broca, wzór Bernharda czy Pottona – zorientujesz się jaki zakres wagi jest dla Ciebie odpowiedni!

Klasyfikacja BMI

  • < 16,0 – wygłodzenie
  • 16,0–16,99 – wychudzenie
  • 17,0–18,49 – niedowaga
  • BMI 18,5–24,99 – idealna waga ciała
  • 25,0–29,99 – nadwaga
  • 30,0–34,99 – I stopień otyłości
  • 35,0–39,99 – II stopień otyłości
  • ≥ 40,0 – III stopień otyłości

Wskaźnik ten może być Twoim pomocnikiem przy odchudzaniu, ponieważ liczy też wzory wagi idealnej, takie jak: wzór Lorentza (wskaźnik wagi idealnej), wzór Broca, wzór Bernharda oraz wzór Pottona.
Patrząc na zakresy wartości, które obliczy kalkulator BMI, do prawidłowej wagi ciała potrzebujesz wyniku 18,5 – 24,99. Weź pod uwagę fakt, że duże BMI wcale nie musi oznaczać zwiększonego ryzyka zapadnięcia na którąś z chorób.Często jest tak, że przy tym samym BMI, kobiety mogą mieć więcej tkanki tłuszczowej niż mężczyźni. Tak samo mając ten sam wskaźnik BMI, ludzie starsi zazwyczaj mają więcej tłuszczu niż młodsi od nich dorośli ludzie. Ludzie u których kalkulator BMI wskazał wartość w przedziale nadwagi, wcale nie muszą jej mieć, aczkolwiek przy wyniku obejmującym I stopień otyłości – jest on raczej pewny. Ciekawy przypadek mają sportowcy, u których wzór BMI może wskazywać wysokie wartości, ze względu na dużą masę mięśniową.

Nie zaleca się stosowania wzoru BMI u dzieci, ponieważ w czasie dojrzewania ilość tkanki tłuszczowej regularnie się zmienia, a i tak jest inna w przypadku dziewczyn i chłopców. Zamiast tego wykorzystuje się tabele centylowe.

Nie zapominaj, że wskaźnik ten to tylko jedno źródło informacji o tym, czy grozi Ci jakaś choroba. Najlepiej po prostu iść do lekarza specjalisty i tam zaczerpnąć informacji.

kalkulator BMI lekarstwem na otyłość

Ja, Ty i spora część z ponad 6 miliardów ludzi widziała już w akcji kalkulator BMI. W polach podajemy dwie wartości: wzrost i wagę, odpowiednio w metrach i kilogramach, a program oblicza nam BMI. Kalkulator BMI? A czymże to jest, mógłbyś zapytać?

Otóż wskaźnik BMI to wzór nazywany też wskaźnikiem Queteleta II. Żeby uzyskać wynik, musisz podzielić swoją masę ciała w kilogramach przez swój wzrost podany w metrach, i dodatkowo podniesiony do kwadratu. Przykładowy wynik BMI wyglądałby następująco: osoba waży 65 kg i mierzy 1,80 m wzrostu. Po podstawieniu do wzoru wygląda to tak: BMI = 65 kg : (1,80 m)2 co daje nam wynik 20,06. Oznacza to idealną wagę ciała dla takiego wzrostu. Proste, prawda?

Teraz zobaczysz zaawansowany kalkulator BMI

Ale zaawansowany wcale nie oznacza trudny w obsłudze. Po prostu jego funkcjonalność została zwiększona o obliczanie wzorów idealnej wagi ciała – Broca, Lorentza, Bernharda i Pottona. Jeśli podasz wszystkie dane, kalkulator obliczy Tobie: wzór Body Mass Index, 4 wzory idealnej wagi ciała oraz przedstawi to w przejrzystej tabelce, żebyś mógł to szybko wykorzystać i zacząć skutecznie się odchudzać.

Idealna waga ciała

Twoja idealna waga to taka, która mieści się w przedziale BMI między 18,5 a 24,99. Kalkulator wszystko Ci powie. Warto też wiedzieć, że gdy wskaźnik pokaże Ci wynik mniejszy niż 16, oznaczać to będzie wygłodzenie. Od 16 do 16,99 zalicza się to do wychudzenia, natomiast 17 – 18,49 kwalifikuje cię jak osoba z niedowagą.

Czas na wyższe wartości – powyżej wskaźnika 25, aż do 29,99 masz nadwagę. Od 30 do 34,99 jest to już pierwszy stopień otyłości, a od 35 do 39,99 jest coraz gorzej, bo to drugi stopień otyłości. Trzeci stopień otyłości zaczyna się od BMI równego 40 i wtedy warto jak najszybciej zacząć o siebie dbać.

Wejścia na stronę z wyszukiwarek:

  • bmi dorośli
  • bmi dla dorosłych

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.