Zegar Śmierci

Któż z nas nie chciałby poznać daty swojego końca na tym świecie? W tym celu powstał Zegar Śmierci, czyli maszyna bardzo umiejętnie zarządzana przez Panią Kostuchę i jej podwładnych. Po wpisaniu wszystkich danych, Twoje dotychczasowe życie zostanie poddane próbie i dopiero wtedy się okaże ile czasu jeszcze masz przed sobą!

Uważaj, to może być pułapka. Dla Śmierci nigdy nie można wierzyć. Jej zegar rozpętał nie jedną wojnę, a i tak będzie tykał do końca świata. Ona dobrze wie czy wpisujesz prawdziwe informacje do formularza, przecież sama go stworzyła… Na tej podstawie rozliczy Cięi zadecyduje ile lat powinieneś dostać.

Co mają wspólnego Zegar Śmierci, skuteczna medytacja, zdrowy styl życia, komfort fizyczny i psychiczny oraz pozytywny sposób patrzenia na świat? To jedne z najpopularniejszych sposobów przedłużenia swojego życia. Warto dbać o swoją dietę, czyli nie jemy wszystkiego, ale zwracamy uwagę na to, co kupujemy i na świeżość owoców czy warzyw. Najlepiej prowadzić własne hodowle w ogródku czy w szklarni, ponieważ często tradycje rodzinne pozwalają przetrwać dobrym odmianom roślin. Ze zdrowym odżywianiem wiąże się też dużo mniejsza ilość stresu, którego obecność odczuwamy na co dzień, w różnorakich sytuacjach (nawet tych błahych). Podczas większości z nich da się to załatwić na spokojnie, a wtedy często efekt końcowy będzie dużo lepszy.

Śmierć towarzyszy nam od zawsze

Może kiedyś, jakieś parę tysięcy lat temu, ktoś znalazł jakiś przedmiot, lekarstwo powodujące nieśmiertelność. Problem jednak w tym, że kiedyś nie było Internetu, a i ludzie myśleli trochę inaczej, więc taki kamień filozoficzny pewnie wylądował jako błyskotka zaszyta w jaskini albo świecąca główka umieszczona na trzonku, wykorzystywana, żeby komuś dać w łeb.

kiedy umrę nagrobek na cmentarzu

Tamte czasy jednak już minęły i tego, co jest dzisiaj, nie jesteśmy w stanie porównać do przeszłości – mega rozwinięte miasta, super zaawansowane wsie oraz nasz nieodłączny towarzysz życia codziennego – stres.
Stres jest z nami wszędzie – od zwykłego wyjścia na spacer czy do kina z dziewczyną, przez załatwianie różnorakich spraw w urzędzie, o szkole czy uczelni nawet nie wspominając. Stresujemy się sytuacjami, które w 99% przypadków załatwilibyśmy w ciągu 5 minut. Często jednak przez nieśmiałość i inne fobie społeczne odwlekamy zrobienie czegoś ważnego, ale nie odwlekamy stresu – on narasta. Potem widzimy tego efekty – nagłe zawały serca, bóle głowy, krwotoki, a Zegar Śmierci ciągle tyka… Są też sytuacje, gdzie ludzie wykorzystują zjawisko powszechnego stresu – wymyślają niedowłady i nadzwyczajne choroby rąk i nóg, żeby tylko nie pójść do pracy – tak, jestem przekonany, że takie rzeczy dzieją się na świecie.

Związek stresu ze śmiercią

Stres jest w jakiś sposób powiązany ze śmiercią. W dawnych czasach Zegar Śmierci uaktywniał się jedynie w sytuacjach zagrożenia (oraz im spokrewnionych) – powodował wzrost ciśnienia krwi, przyspieszony oddech, wzrost cukru we krwi, czyli czynniki, które potrzebne są do przetrwania. Potem, gdy zagrożenie minęło, człowiek powracał do swojego dosyć spokojnego życia.

Dzisiaj zaś nadużywamy tego stanu. Zwykłe codzienne i błahe sytuacje potrafią wyprowadzić nas z równowagi, co w żadnym wypadku nie służy naszemu zdrowiu. Wystarczy spojrzeć na statystyki, pokazujące zachorowalność na różnego rodzaju nowotwory (rak), różnorakie odmiany nieznanych nam jeszcze chorób. Najczęściej zapadają na nie osoby, których życie jest wypełnione stresem. Niektóre dokumenty pokazują nawet, że przed każdym zachorowaniem na raka, dana osoba przeżyła bardzo mocno jakąś sytuację, doświadczyła czegoś nieoczekiwanego. Jeżeli interesujesz się zdrowiem, zapoznaj się z kalkulatorem BMI, którym obliczysz swoją prawidłową wagę ciała.

Ciekawostka: największa popularność zegara śmierci przypada na lata 2005-2010. W tym czasie głośno było o naciągaczach, którzy proponowali wysłanie sms-a za złotówkę z kawałkiem, a w rzeczywistości kosztował on kilkadziesiąt złotych. Zegar Śmierci na tej stronie jest darmowy i nie musisz nic za niego płacić

kwiat gdy umrę na moim grobie śmierci

Jak pokonać stres?

Dobrze jest wziąć przykład z życia ludzi, którzy są wyluzowani i stresu na co dzień nie odczuwają, np. mnisi buddyjscy. Nie mam tu na myśli przestrzegania ich obowiązków i przejmowania zachowań tylko po to, by Zegar Śmierci ominął Cię szerokim łukiem. Chodzi o dobre nawyki, które warto sobie przyswoić, np. medytacja, która bardzo przydaje się w życiu codziennym. Dla takiego mnicha niezalecane jest bieganie – zapewne po to, by cały czas utrzymywać spokój ducha.

Kolejną ważną rzeczą jest zdrowy tryb życia, czyli w miarę możliwości unikanie papierosów, alkoholu i różnych używek nieznanego pochodzenia. Dobre jest regularne uprawianie sportu, co nie tylko wpływa na nasze lepsze samopoczucie, ale też powoduje, że łatwiej nam się skoncentrować. Już samo pokonanie dystansu 3-5 km raz na 2, 3 dni daje niektórym dużą motywację, a już na pewno ogranicza ich poziom stresu i zdenerwowania. Reguluje też nasz życiowy zegar śmierci i odgania śmierć na wiele kilometrów.

Medytacja i jej cel

Medytacja, to skupienie uwagi, zagłębianie się w myślach. Co możesz dzięki niej osiągnąć? Na pewno poprawisz swoje zdrowie fizyczne i psychiczne przez wyciszenie się. Możesz poczuć się odprężony i wypoczęty, nawet za pierwszym razem. Na spokojnie przeanalizujesz swoje bieżące problemy i rozwiążesz je w swoim umyśle z pomocą wyobraźni (wizualizacja). Spowodujesz, że Zegar Śmierci nie będzie Ci już potrzebny, bo będziesz czuć się wolny od stresu. I wiele innych korzyści w życiu wokół Ciebie, a przede wszystkim w Tobie

Główne założenia przy medytacji

Usiądź w wygodnej pozycji i spróbuj się odprężyć, jednocześnie będąc wyprostowanym. Weź parę głębokich oddechów. Gdy poczujesz się nieco bardziej zrelaksowany, zacznij oddychać normalnie. Zamknij oczy i skup się na oddechu – zauważaj czy jest głęboki, płytki czy też długi, krótki.

skuteczna medytacja zatrzyma zegar śmierci

Dzięki takim sesjom możesz zmienić swoje życie o 180 stopni. Będziesz czuł relaks przy codziennych czynnościach i nie będziesz miał takich zmartwień, jak 80% innych ludzi wokół Ciebie – będziesz do nich podchodził z dystansem, co jest prawidłowym podejściem. Będziesz żył chwilą i cieszył się drobnostkami. Poczujesz większą kontrolę nad sobą, „w środku”.

Jeżeli teraz nasuwa Ci się w głowie myśl pod tytułem: „ja to wiem, gdzieś to widziałem” itp., to wiedz, że wiedza niestosowana w praktyce jest dla nas nieprzydatna, ponieważ bardzo szybko o niej zapominamy. Nie bądź teoretykiem – skup się na praktyce.

Wejścia na stronę z wyszukiwarek:

  • zegar śmierci za darmo bez sms
  • zegar śmierci bezpłatny

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.